Vakuubrand Vakum Pompası Nedir? - Fiyatları Nelerdir? - 01

Vakuubrand Vakum Pompası Nedir? – Fiyatları Nelerdir?

Vakuubrand vakum pompası, kapalı bir birimden gaz moleküllerini kaldırmaya yarayan bir cihazdır. Vakum, bir gaz basıncının oldukça daha altında olduğu durumdur. Bu da demek oluyor ki molekül sayısının atmosferde bulunan molekül sayısından daha azdır. Vakuubrand vakum pompası, oldukça bilimsel ve endüstriyel uygulamalar için basınç sağlar. Bir çok vakum uygulaması, 1 Torr ile 277 Torr arasındaki vakum seviyelerinde faaliyet vermektedir.

 • Sıvı halkalı Vakuubrand vakum pompaları, sıkıştırma oluşturmak için pompalama odasında az oranda yağ kullanmaktadır. Bu vakum pompası bu duruma rağmen yağ sızdırmamaktadır. Sıvı halkalı Vakuubrand vakum pompası, laboratuvarlarda en fazla tercih edilen Vakuubrand vakum pompası olmaktadır. Hava ve su soğutması için tasarlanmıştır. Sıvı halkalı vakum pompası, günümüzdeki vakum pompası ürünleri içinde en sessiz çalışanıdır. Vakuubrand vakum pompasının çalışma esnasındaki sıcaklıkları, gaz yüküne bakılarak 165F – 195F arası seçilebilir. Ürünün sıkıştırma odasındaki yağ, bir yağlayıcı olarak kullanılmadığından dolayı yağ değişimine gerek duyulmaz. Bu sayede Vakuubrand vakum pompasının oldukça uzun ömürlü olduğu gözlemlenebilir. Sıvı halkalı vakum pompası, 25,9 Torr kadar düşük vakum üretebilir.
 • Döner kanatlı vakum pompası, 1 Torr kadar düşük vakum üretebilir. Sistemsel donanımları sebebiyle döner kanatlı vakum pompası, yalnızca 75 Torr – 1 Torr arası düşük basınçlı uygulamalar için kullanılmalıdır. Bazı spesifik durumlarda bu vakum pompası, su ile soğutulabilir ve durumu yönetebilmek için ikincil sis gidericileri uygulanabilir. Öteki durumlarda ise; yoğuşabilir, pompa yüklerinin kanat ve silindir hasarına yol açmaması için otomatik temizleme sistemi kullanılabilir. Döner kanatlı vakum pompası, temiz kuru uygulamalarda uygulanmaktadır. Bu vakum pompası, pompalama odasında karbon tozu birikmesi sebebiyle ıslak uygulamalarda kullanılmamalıdır.

Tüm Vacuubrand vakum pompası modellerini incelemek için buraya tıklayınız.

Vakuubrand Vakum Pompası Ne İşe Yarar?

Vakuubrand vakum pompaları laboratuvar rutinlerinde birçok uygulama için kullanılmaktadır. Vakuubrand vakum pompası ne işe yarar sorusuna başlıca;

 • Sıvı numunelerin aspirasyonu ya da filitrasyonu için emiş sağlar.
 • Etüv, rotary evaporatör (döner buharlaştırıcı) cihazlarında olduğuna benzer biçimde buhar basıncını düşürerek solvent basıncını denetlemek için kullanılır.
 • Örnekleri gizleyebilecek ya da kontamine edebilecek hava moleküllerini değerlendirerek cihazın işlem hassasiyetini arttırır.
 • Atmosferden gaz örnekleri toplamak için kullanılır.
 • Potansiyel olarak tehlikeli numune materyallerinin kaçmasını önlemek için vakum (negatif basınç) sağlar.

şeklinde örnekler verebiliriz.

Vakuubrand Vakum Pompası Nasıl Çalışır?

Vakum, gaz basıncının atmosferik basınca kıyasla oldukça daha az yer kapladığı bir boşluktur. Basınç ise içinde bulunmuş olduğu alan ya da kabın duvarlarına çarpan gaz moleküllerinin kuvvetidir. Vakum da bu basınçtan yaratılır. Motor verimini çoğaltmak için mükemmel bir eklenti olabilir.

Vakum pompası, gaz moleküllerini içinde bulunmuş oldu ortamdan çıkartarak, vakum oluşturur. Bu şekilde çalışan Vakuubrand vakum pompası yenilenme ihtiyacı olmadan devamlı olarak vakum yaratıp çalışabilir.

Vakuubrand vakum pompası çalışırken iki ana prensibi içinde barındırır. Bu prensipler gaz transferi ve gaz tutmadır.

Gaz transferi prensibi üstünden tasarlanıp çalışan vakum pompası, içindeki gazları hareket ettirerek vakum oluşturur. Gaz transferi prensibi ile çalışan Vakuubrand vakum pompaları, yenilenmeye gerek kalmadan, devamlı olarak çalışabilir.

Gaz tutma prensibi ile çalışan Vakuubrand vakum pompası ise gazı dondurarak vakum oluşturmaktadır. Gaz transferi prensibi ile çalışan vakum pompasından farkı ise bu pompaların belirli aralıklarla yenilenmesine ihtiyaç duyulmasıdır. Yenilenme ihtiyacının sebebi ise vakum pompası içindeki gazların doygun hale gelmesidir.

Vakuubrand Vakum Pompası Nerelerde Kullanılır?

Vakuubrand vakum pompası birçok alanda karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan başlıcaları;

 • İlaç
 • Besin
 • Taşıma Sistemleri
 • Laboratuvar
 • Sanayi

şeklindeki sektörlerdir.

Biraz karmaşık bir kullanım yapısına sahip olan Vakuubrand vakum pompası, bundan dolayı nasıl kullanıldığını ve aksi durumlarda neler yapılabileceğini konusunda daha fazla detaylı bilgi gerektirir. Bunun için, vakum pompası hakkında internet üstünden derin bir araştırma yapabilir ya da bizimle direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.

Vakuubrand Vakum Pompası Özellikleri Nelerdir ?

Vakuubrand markası vakum pompası denince akla ilk gelen markalardan biri olmayı başarmıştır. İki kademe yapıya sahip olması, ideal pompalama hızı ve düşük son vakumu ile mükemmel çözümler sunmaktadır. Özellikleri ise başlıca;

 • Üst düzey kimyasal direnç ve üst düzey buhar toleransı,
 • Düşük vakum seviyelerinde bile yüksek performanslı,
 • Sessiz ve titreşimsiz çalışma deneyimi,
 • Uzun diyafram ömrü,
 • Bakım gerektirmeyen tahrik sistemi

gibi birçok özelliğe sahiptir.

Vakuubrand Vakum Pompası Fiyatları

Bir vakum pompası, her cihazda olduğu şeklinde model ve özellikleri değişik olduğundan fiyat konusunda değişkenlik gösterecektir. Satın alınmasına ihtiyaç duyulan Vakuubrand vakum pompası, fiyatlar konusunda detaylıca araştırılmalı ve bu bağlamda aksiyon adımı atılmalıdır. Aşağıdaki tabloda web sitemizde bulunan başlıca vakum pompası tutarları tablosu oluşturduk. Bu sayede sizler de “vakum pompası fiyatları nelerdir”, “Vakuubrand vakum pompası nedir” gibi sorulara yanıt bulabilir ve detaylı özellikleri hakkında birçok bilgi edinebilirsiniz.

Vakuubrand Vakum Pompası Fiyat Listesi Fiyatlar
Vacuubrand MZ 1C PTFE Diyaframlı Vakum Pompası Sorunuz
Vacuubrand MZ 2C NT PTFE Diyaframlı Vakum Pompası Sorunuz
Vacuubrand PC 3001 Vario Pro Digital Diyaframlı Vakum Pompası Sorunuz

Lab724 ekibi olarak bu içeriğimizde, “Vacuubrand vakum pompası nedir” ve “Vacuubrand vakum pompası fiyatları nelerdir” gibi sorulara elimizden geldiğince yanıt vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Daha fazlası için, takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir