Radwag Hassas Terazi Nedir? Fiyatları Nelerdir? - 01

Radwag Hassas Terazi Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Radwag Hassas Terazi Nedir ?

Radwag hassas terazi cihazı, en başta laboratuvar alanı olmak suretiyle endüstriyel alanlarda da meydana getirilen uygulamalarda kullanılan hassas ve ufak birimlerle ölçüm uygulamaları yapabilen cihazlardır. Okunabilirlikleri 0.01 gr – 1100 kilogram arasındadır.

Radwag hassas terazi cihazları endüstriyel sektörler ve laboratuvarlar başta olmak suretiyle birçok alanda kullanılan oldukça hassas ve ufak ölçüm birimlerinde tartım gerçekleştirebilirler. Ek olarak da oldukça küçük hassasiyet derecelerine haiz olan bu cihazlar düşük hacimli tartımlarda daha iyi sonuçlar vermektedir. Radwag hassas terazi cihazları laboratuvar kullanımları için oldukça hususi olarak piyasaya sürülmektedir ve ciddi bir kontrol aşamasından geçmektedir. Sebebi ise; yapılacak en küçük bir hata tüm tartım işleminin yanlış netice almasına sebep olabilir. Ek olarak hassas teraziler, analitik terazilere nazaran daha yüksek bir kapasiteye, sadece daha azca okunabilirliğe haizdir.

Radwag hassas terazi cihazı, farklı kullanım şekillerine ve alanlarına göre tasarlanmış farklı modellere sahiptir. Bu da Radwag hassas terazi cihazının öne çıkan bir cihaz olmasına sebep oluyor.

Tüm Radwag hassas terazi cihazlarına ve bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Radwag Hassas Terazi Özellikleri Nelerdir ?

Her türlü ortamda tartım yapmak için tasarlanan hassas teraziler bununla beraber her iklim koşulunda da tartım yapması yardımıyla oldukça mühim bir tartım cihazı durumuna gelmiştir. Nemli, yağmurlu ya da çamurlu ortam demeden her yerde tartım yapabilen bu cihazlar yüksek teknoloji ile donatılmıştır. Radwag hassas terazi cihazları otomatik kalibrasyon özelliğine haizdir. Ek olarak, USB desteği, hafızaya data alma desteği, wifi desteği, ethernet desteği, yazıcıdan çıktı alma şeklinde destekleri bulunmaktadır. Bu bilgilerin yanında sitemizde en çok tercih edilen cihazlardan biri olan “RADWAG PS 360.R2.H Hassas Terazi” üzerinden teknik özelliklerine de değinmek sağlıklı olacaktır.

Teknik Özellikler RADWAG PS 360.R2.H Hassas Terazi
Maksimum Kapasite 360 gr
Minimum Yük 20 g
Hassasiyet 1 mg
Dara Alanı 360 gr
Tekrarlanabilirlik 1 mg
Doğrusallık ± ±2 mg
Hassasiyet Kayması 2 ppm/ sıcaklık 10°C – 40°C
Cevap Süresi 2 sn
Kalibrasyon Tipi Dahili (otomatik)
Ekran Tipi LCD (aydınlatmalı)
Güç Kaynağı 12 / 16 V DC
Çalışma Sıcaklığı +10°C – +40°C
Kefe Boyutu 115 mm
Paket Boyutu 470mm x 380mm x 336mm
Arayüzey 2x RS 232, USB-A, USB-B, Kablosuz (isteğe bağlı)
Net Ağırlık 3,5 kg
Brüt Ağırlık 5,5 kg

Radwag Hassas Terazi Nasıl Çalışır ?

Bu bölümde sizlere genel olarak bir hassas terazi nasıl kullanılır sorusunu madde madde anlatacağız. Tabii ki cihazı kullanırken kullanım kılavuzunu okumayı ihmal etmemenizi öneririz. Şimdi gelelim bir hassas terazi cihazının nasıl kullanıldığına..

 1. Fişini taktığınıza emin olun.
 2. On düğmesine basarak cihazı başlatın.
 3. Dışındaki pencereleri açın ve tartım kabını, tartım bölümüne ortalayarak koyun.
 4. Pencereleri dikkatlice kapatın.
 5. T tuşuna basarak önce darasını alın.
 6. Daha sonra tartım kabına numuneyi yerleştirin.
 7. Kullandığınız spatülü, cihazınızı ve etrafınızı temizlediğinizden emin olun.
 8. Off düğmesi ile cihazını kapatarak güvenli bir yerde muhafaza edin.

Radwag Hassas Terazi Kullanım Alanları Nelerdir ?

Radwag hassas terazi cihazlarının kullanım alanları genel olarak laboratuvar ortamlarıdır. Radwag hassas terazi cihazlarının en çok kullanıldığı yerleri sıralayacak olursak şöyle sıralama yapabiliriz.

 • ARGE laboratuvarları,
 • İlaç sanayileri
 • Eczacılık,
 • Tıp,
 • Kozmetik ,
 • Kalite kontrol laboratuvarları,
 • Biyoteknoloji endüstrisi

gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Radwag Hassas Terazi Fiyatları Nelerdir ?

Radwag hassas terazi fiyatları, her modelinde bulunan teknik özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Aşağıda sitemizde bulunan Radwag hassas terazi fiyatları hakkında bir tablo oluşturduk. Dilerseniz Radwag hassas terazi fiyatları tablosu üzerinden cihazların detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda aklınıza takılan herhangi bir soruda bizimle direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.

CİHAZLAR FİYATLAR
RADWAG PS 360.R2.H Hassas Terazi Sorunuz
RADWAG PS 600.R2.H Hassas Terazi  Sorunuz

Lab724 ekibi olarak bu yazımızda “Radwag hassas terazi nedir ve fiyatları nelerdir?” gibi sorulara elimizden geldiğince yanıt vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Laboratuvar cihazları hakkında daha detaylı ve daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir