Radwag Analitik Terazi Nedir? Nerelerde Kullanılır? - 01

Radwag Analitik Terazi Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Laboratuvarlarda kullanılan cihazların yüksek hassasiyete sahip olması tercih edilmektedir. Bilindiği üzere herhangi bir karışım oluşturulurken kullanılacak gramaj seviyesindeki maddelerin doğru bir şekilde tartılması büyük önem taşımaktadır. Bu tip durumlarda kullanılmakta olan özellikle yüksek teknoloji ile donatılmış yüksek doğrulukta tartımlar yapabilen Radwag terazi ve analitik terazi konusunda sizleri bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Yazımızda Radwag analitik terazi nedir, özellikleri, kullanımları ve ilgili ürünlerin fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Sizlere oldukça faydalı olacak diğer içeriklerimizi okumak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Analitik Terazi Nedir?

Analitik terazi, yapılmak istenen ölçümün hassas olması ve güvenilir analitik sonuçlar elde edilmesini sağlayan laboratuvar cihazlarından biridir. Okunabilirliği 0.1 gr ile 0.00001 gr arasında olması ile yüksek hassasiyete sahip tartımlar için uygundur. Analitik teraziler aynı zamanda taşınabilir özellikte tezgah üstü cihazlardır. Bu özellik cihaza kullanabilirlik açısından değer kazandırır. Ayrıca otomatik dahili kalibrasyon özelliği de sahiptir. Analitik teraziler birçok özelliği ile laboratuvarınız için önemli bir cihazdır.

Analitik Terazi Nedir? yazımızda nedir sorusunun cevabını verirken aynı zamanda özelliklerinden ve seçim yaparken dikkat etmeniz gereken detaylara da yer verdik. Bu yazımızda farklı detaylar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Radwag Analitik Terazi

Radwag, kuruluşundan bugüne işlevsel ve kullanımı kolay ürünler ortaya çıkartarak zamanla ürünlerini teknolojik özellikler eklemiş ve dünyaca bilinen bir firma olarak adından söz ettirmiştir. Radwag, birçok laboratuvar cihazı üretmektedir. Sizlere bugün aktaracağımız Radwag terazi markanın tercih edilen ürünlerinden biridir.

Radwag analitik terazi cihazı, analitik terazi cihazları arasında en çok rağbet gören cihazlardan birisidir. Radwag analitik terazi cihazı, çok küçük olarak adlandırılabilecek maddelerin ölçümleri için kullanılmaktadır. Hemen hemen tüm laboratuvar ortamı bulunan sektörlerde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Laboratuvar ortamlarında yapılan karışımlar için kullanılacak maddelerin sahip olduğu kütle oldukça önemlidir. Bu sebepten ötürü belirli bir oranda koymak için ölçüm yapılması gerekir. Bu ölçümleri yapmak için ise Radwag analitiz terazi cihazı kullanılmaktadır.

Radwag Analitik Terazi Özellikleri

 • Farklı tartım kapasite ve hassasiyetlerine göre analitik teraziler bulunmaktadır.
 • Hassas tartımlar yapılmasından dolayı herhangi bir şey tartımın doğruluğunu önleyebilmektedir. Bu sebepten dolayı camlı bir yapıya sahiptir.
 • Camlı yapı kullanım kolay bir şekilde açılıp kapanabilmektedir.
 • Ons (oz)’dan gram (gr)’a kadar tartım yapabilmektedir.
 • Birçok alanda hassas tartım ve ölçümler için kullanılabilmektedir.
 • Her iklim koşulunda doğruluğu yüksek tartımlar yapabilmektedir.
 • Kalibrasyonu otonom olarak gerçekleştirebilmektedir.
 • İşlevsel dijital bir ekrana, tuş yapısına ve fonksiyonlarına sahiptir.
 • Teknolojik özelliklerinden biri olarak usb girişi sayesinde yazıcıya bağlanabilmektedir.
 • Raporlama yeteneğine sahiptir.

Radwag Analitik Terazi Kullanım Alanları

Hassasiyeti fazla sektörlerde kullanılan analitik terazi ayrıca yüksek doğrulukta tartımlar yapmaktan sorumludur. Ve Radwag terazi bu tip sektörlerde daha çok kullanılmaktadır. Örneğin;

 • İlaç

İlaç ve eczane sektörü oldukça düşük gramaja sahip ürünler ortaya koymaktadır. Bu da oldukça küçük miktarlarda maddeler ile ürünlerin yapılması demektir. İlaç karışımları oluşturulurken herhangi bir maddenin miktarında ufak bir sapma olması kesinlikle istenmeyen bir durumdur. Bu noktada herhangi bir hava akımını önlemek için camlı bir yapıya sahip olan ayrıca düşük miktarlarda ürün tartabilen Radwag ürünlerinden analitik terazi tüm ihtiyaçları karşılayabilmektedir.

 • Kimya
 • Kozmetik

Kozmetik sektöründe de etken maddeler birbirleri ile karıştırılarak bir ürün ortaya çıkmaktadır. Görece küçük boyut ve miktarlarda ürünler ortaya çıkması sebebi ile küçük gramajdaki maddeler karışımlara dahil edilmektedir. Tabi kullanılan maddelerin dozu ve miktarı önemli bir faktör olduğundan analitik terazilerin kullanılması gerekli olmaktadır.

 • Tıp ve Sağlık

Sağlık sektörü için de önemli bir yere sahip analitik teraziler karışımların hazırlanması konusunda en büyük destekçi olurken aynı zamanda kullanımı bir o kadar kolay olması tıp ve sağlık sektörü için önem arz etmektedir.

 • Deney Laboratuvarları

Analitik teraziler söz konusu olduğunda öncelikle laboratuvarlar sonrasında da deneyler akla gelmektedir. Aslında ilaç, tıp, sağlık, kimya vb. birçok sektörü kapsayıcı bir laboratuvar olduğu söylenebilmektedir. Deney ürünler ortaya çıkmadan önce birçok orantının ölçümlemenin gerçekleştirildiği süreçlerdir. Muhakkak ki analitik terazilere ihtiyaç son derece fazladır.

Radwag Analitik Terazi Fiyatları

Radwag analitik teraziler, tartım kapasiteleri ve okunabilirliği ile farklılaşan ürünlere sahiptir. Özelliklerine göre de fiyatları farklılaşmaktadır. Sizler için Radwag analitik terazi ürünlerini ve fiyat listesini bir tablo haline getirdik. İlgilendiğiniz ürüne tıklayarak ürün sayfasına ulaşabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Cihazlar Fiyatları
Radwag PS 600.R2.H Hassas Terazi 600g/ 1mg Sorunuz
Radwag PS 360 R2.H Hassas Terazi 360gr/1mg Sorunuz
RADWAG AS 220 R.2 Analitik Terazi 220gr/ 0,0001gr Sorunuz
RADWAG AS 310 R.2 Analitik Terazi 310gr/ 0,0001gr Sorunuz

Bu yazımızda sizlere Radwag analitik terazi, kullanım alanları ve fiyatları konusunda bilgilendirmeyi amaçladık. Sizlere faydalı içerikler sunarak hem bilgilendirmek hem de doğru cihazları seçmeniz konusunda yardımcı olmak istiyoruz. Gelecek içeriklerimiz için bizleri takip etmeye devam edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir