Ohaus Hassas Terazi Nedir ve Fiyatları Nelerdir? - 01

Ohaus Hassas Terazi Nedir ve Fiyatları Nelerdir?

Laboratuvar ve öteki alanlarda tartım uygulamaları için en oldukca kullanılan cihazlar analitik terazi ve hassas terazi cihazlarıdır. Bu yazımızda da tartım uygulamalarında en oldukca kullanılan terazilerden olan Ohaus hassas terazi nedir sorusunu detaylıca anlatacağız. Keyifli okumalar!

Ohaus Hassas Terazi Nedir?

Ohaus Hassas terazi aleti, laboratuvar alanı başta olmak suretiyle endüstriyel alanlarda meydana getirilen uygulamalarda da kullanılan kırılgan ve minik birimlerle ölçüm uygulamaları yapabilen cihazlardır. Okunabilirlikleri 0.01 gr ağırlıktan başlayarak 1100 kilogram ağırlığa kadar çıkmaktadır.

Hassas terazi nedir diye sorulduğunda aklınızda direkt pazarlarda gördüğümüz, meyve ve sebzeleri tartmak için kullanılan teraziler gelebilir. Bir bakıma doğru düşünmüş olmuş olursunuz sonuçta tüm teraziler tartım için kullanılmaktadır. Fakat aralarında oldukça büyük farklar bulunmaktadır. Hassas terazi cihazları yukarıda da bahsettiğimiz benzer biçimde oldukça minik ağırlıklarda bile tartım yapabiliyor hatta 0.01 mg ağırlıktan tartımlar da yapabiliyor ve bu işlemin sonunda tamamiyle verimli sonuçlara ulaşıyor. Hatta hızla gelişen teknolojinin gelişmesiyle birlikte kırılgan teraziler de gelişerek laboratuvar ve endüstriyel alanlarında da oldukça mühim bir aygıt haline geliyor.

Hassas tartım işlemleri yapan bu Ohaus hassas terazi cihazı, pek çok farklı modele sahiptir. Oldukça yaygın olarak kullanılan bu cihaz, en çok kullanılan laboratuvar cihazları arasında yer almaktadır.

Tüm Ohaus Hassas Terazi modellerini görmek için buraya tıklayınız!

Ohaus Hassas Terazi Özellikleri Nedir?

Akıllı Performans — Tüm Ohaus serisi yeni optimize edilmiş linerlik ve yeniden edilebilirlik özelliklerine ulaşmış ve geliştirilmiş titreşim filtreleme ile daha yüksek stabilizasyona ulaşılmıştır. Tüm modeller standart olarak AutoCal™ otomatik dahili kalibrasyon özelliğiyle gelmektedir. Bu özelliklerin geliştirilmesi ile daha yüksek duyarlılık ve etkinlik elde edilmiştir.

Geniş Kullanım Geniş dokunmatik ekranı, ikon tanımlı aplikasyon yazılımı, 14 eşi olmayan aplikasyon modu ve ayarlanabilir açılı ekranı ile Ohaus serisi kullanım açısından günümüzdeki  en ileri seviyedeki terazilerden biridir.

Dahiyane Dizayn Temel terazi ve ekran hangi ortamda olursa olsun maksimum esnekliği sağlamak adına ayrı bir halde tasarlanmıştır. Tasarım bununla beraber tartım alanını izole ederek stabilizasyonu ve süratli netice almayı geliştirmiştir. Rüzgar kabini yan kapakları (opsiyonel olarak otomatik) ve yukarı yönde açılabilen üst kapağı ile geniş tartım alanına maksimum erişimi sağlamaktadır.

Ergonomik Özellikler Ohaus serisi dört tane programlanabilir dokunmadan komut verebileceğiniz sensörü yardımıyla hem kontaminasyon riskini minimuma indirir hem de teraziye devamlı dokunularak oluşabilecek aşınmayı engellemektedir. Ohaus EX…M Modelleri EC yönergeleri ve EN45501’e uygun olarak Class I ve II duyarlılık gerekliliklerini karşılamakta ya da aşmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra şu özellikleri de mevcuttur:

 • Otomatik Kalibrasyon
 • Dahili Kalibrasyon
 • Harici Kalibrasyon
 • Veri Kaydetme
 • USB Girişi
 • Wifi Desteği
 • Büyük Olmaması
 • Kolay Kullanım Menüsü
 • Her Türlü İklim Koşulunda Verimli Sonuçlar

Ohaus hassas terazi, pek çok farklı sektörde kullanılabilmekte ve bu sebepten dolayı pek çok farklı modele sahip olmaktadır. Tüm bu özellikleriyle laboratuvar ortamlarında en yaygın olarak kullanılan cihazlar arasında yerini almaktadır.

Doğal ki hassas terazi cihazlarında bulunan bahsettiğimiz ve daha çok özellikler, terazi modellerine bakılırsa kendi içinde de çeşitlenmektedir. Hassas terazi cihazları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Hassas Terazi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Ohaus Hassas terazi cihazları;

 • Laboratuvar,
 • Sanayi,
 • Eğitim,
 • Ar-Ge Laboratuvarları,
 • İlaç,
 • Kozmetik

benzer biçimde alanlarda çoğunlukla kullanılan ve belirli bir ağırlığın tartımı yapılması için kullanılmaktadır. Kırılgan terazi cihazları karmaşık olmayan, kolay bir kullanıma ve sisteme haiz olduğundan güvenle kullanılabilmektedir. Doğal ki, bir hassas terazi her ne kadar kolay kullanılma haiz olsa da kullanma kılavuzunu okumanızı ve aygıt kullanımıyla ilgili eğitimler almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Sahip olduğu tüm özellikleriyle pek çok farklı modele sahip olan Ohaus hassas terazi cihazı, pek çok farklı sektörde kullanılmaktadır.

Ohaus Hassas Terazi Fiyatları Nelerdir?

Aşağıdaki tabloda, web sitemizde yer edinen en oldukça tercih edilen kırılgan terazi cihazları ve kırılgan terazi tutarları hakkında bir tablo oluşturduk. İsterseniz daha detaylı inceleyebilirsiniz.

 

Ohaus Hasas Terazi Fiyat Listesi Fiyatlar
OHAUS PAJ 2102 CM Hasas Terazi 2100 Gr / 0,01 Gr Sorunuz
Ohaus PAJ 4102CM Hassas Terazi 4100 Gr/0,01gram (Otomatik Kalibrasyonlu) Sorunuz
Ohaus NV 212 Hassas Terazi 210 Gr/0,01gram (Harici Kalibrasyonlu) 146 € + KDV
OHAUS SKX 2202 Hassas Terazi 2200 Gr / 0,01 Gr 260 € + KDV

Lab724 ekibi olarak bu yazımızda, Ohaus hassas terazi nedir, fiyatları nedir, ne işe yarar benzer biçimde mevzulara açıklayıcı bir halde değindik. Umarız sizler için yararlı bir içerik ortaya çıkarabilmişizdir. Laboratuvar cihazları hakkında daha fazlaca bilgi edinmek için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir