Mettler Toledo pH Metre Cihazı Nedir? Nerelerde Fiyatları Nelerdir? - 01

Mettler Toledo pH Metre Cihazı Nedir? Nerelerde Fiyatları Nelerdir?

pH dendiğinde yalnızca ilgili yer ve pozisyonda çalışan kişiler değil toplumun büyük kesimi belirli ürünlerdeki pH değerlerinin hangi seviyede olması gerektiğini biliyor. Örnek olarak; su, kozmetik, et ürünleri vb. Haliyle pH değerlerinin ne kadar önemli ve dikkat edilmesine ihtiyaç duyulan bir detay olduğu ortaya çıkmaktadır.

Mettler Toledo pH Metre Nedir?

pH metre, pH değerini ölçme işlemi gerçekleştiren bir cihazdır. Bir maddenin asidik, bazik ya da nötr durumda olduğunu pH metre ile öğrenebiliriz. pH 0-14 aralığında asidikten alkaliye uzanan bir ölçü skalasına sahiptir.

Sahip olduğu tüm bu özelliklerin etkisiyle, pek çok farklı sektörde ve pek çok farklı işlevde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Farklı özellikler göre pek çok farklı model ve çeşide sahip olan Mettler Toledo pH metre cihazı, tüm laboratuvar ortamlarında bulunabilen bir cihazdır.

Tüm Mettler Toledo pH Metre cihazı modelleri hakkında detaylıca bilgi almak için buraya tıklayınız.

Mettler Toledo pH metre Çeşitleri

  • Masa Üstü pH Metre
  • Kalem Tipi pH Metre
  • Cep Tipi pH Metre
  • Pano Tipi pH Metre
  • Portatif pH Metre

Mettler Toledo pH metre, pH  değeri ölçümlemeler esnasında tercih edilen bir cihazdır. Mettler Toledo yüksek performansa ve hassas ölçüm kabiliyetine sahip bir pH metrenin markası olarak karşımıza çıkmaktadır. İleri teknolojiler ile donatılmış Mettler Toledo pH metre gelişmiş özelliklere sahip olmakla beraber laboratuvar çalışmalarını son derece destekleyen bir aygıt olarak tanımlanmaktadır.

Mettler Toledo pH Metre Ne işe Yarar?

Mettler Toledo pH metre, bir ürünün pH değerinin olması gereken düzeyde olup olmadığının kontrolü için ölçümleme yapılmasında, kontrol edilmesinde ve kayıtlarının tutulmasında işe yaramaktadır.

Mettler Toledo pH Metre Çeşitleri

  • Mettler Toledo Masa Üstü pH Metre
  • Mettler Toledo Kalem Tipi pH Metre

Mettler Toledo pH Metre Kullanım Alanları

Mettler Toledo pH Metre pek çok başka alan ve sektörde kullanılabilen, popüler bir cihazdır. Gelin, beraber hangi sektörlerde, hangi amaçlarla kullanıldığına bir göz atalım!

Ziraat

Ziraat işlemleri yapılması planlanan toprağın verimli bir hasat oluşturması için toprağın kalitesi büyük ehemmiyet taşımaktadır. Toprağın kalitesi bir etmene dayalı olmakla beraber bu etmenlerden biri de pH değeridir. Bir diğer detay ekilecek ürüne kıyasla toprak pH değerlerinin de değişken gösterebileceğidir. Ziraat alanlarında ölçümleme yapmak istiyorsak bu işlemlerimiz için Mettler Toledo pH metre ürünlerinden kalem tipi pH metreyi kullanabiliriz. Kolay taşınabilir olması tercih etme sebeplerimizden biri olabilir. Bununla birlikte yüksek doğrulukta ölçümler yapabilen cihazlardır.

Süt ve süt ürünleri

Bir besin ürünü olması tabiki de pH dengesinin önemli olması anlamına gelmektedir. Uzun süreler raf ömrü bulunan sütlerde kesilme ihtimalinin olması pH değerinin zaman zaman kontrol edilmesi gerekliliği ortaya koymaktadır. Bir sütün pH değeri minimum 4.7 pH olmalıdır.

Kimyasal Laboratuvarlarda Meydana getirilen Ölçümler

Kimyasal bazı deneyler esnasında karışımın oluşturulması açısından kullanımı gereklidir.

Et ve et ürünleri

Et ve et ürünlerinde pH değeri ürünün tazeliği ile eş değerdir. Olması ihtiyaç duyulan bir pH değerine ulaşması ürünün tazeliği yitiriyor anlamına gelmektedir. Tazeliği denetim edebilmek için pH metre ile ölçümleme yapılmaktadır. pH değeri ölçümlerinde Mettler Toledo pH metre ürünlerinden destek alabilirsiniz.

Ürün Kalite Kontrolleri

Özellikle ambalajlı satılan ürünlerin standardını kontrol etmek için kullanılmaktadır. Bundan dolayı ambalajlı ürünler uzun süre tazeliklerini korumak amacıyla paketlenmekte ve o şekilde muhafaza edilmektedir. Ambalajın herhangi bir halde deformasyona uğraması olması ihtiyaç duyulan pH dengesinin bozulmuş olacağı anlamına da gelebilmektedir. Bu şekildeki durumlarda bilhassa ürünler rafa çıkmadan önce ürün pH değeri açısından kalite denetim sürecinden geçirilir.

Su

Yazımızın başlangıcında belirttiğimiz gibi sular için uygun pH değerleri toplum tarafınca da bilinmekte ve dikkat edilmektedir. Vücudumuz için uygun su pH kıymeti 7.0 dan başlayarak 8.5 kadar olan alanda kısaca alkali olmasıdır. pH değer aralıklarını doğru ölçümleyebilmek için hassas cihazlara gerekseme duyulmaktadır. Mettler Toledo pH metre cihazı da dahil olmak üzere tüm pH metre cihazlarının en yoğun olarak kullanıldığı işlem budur.

Kozmetik Ürünleri

Bilhassa yüz temizleyici ürünlerde karşılaştığımız ve dermatologlar tarafınca tavsiye edilen tenimiz için uygun pH değerlerine sahip olmalıdırlar. Ölçümlemeler bu sebeple gerçekleştirilmektedir.

Mettler Toledo pH Metre Tutarları

Mettler Toledo ürünleri birçok laboratuvar tarafınca kullanışlı ve işlevsel bulunmaktadır. Ölçümlemeleri açısından da başarıya ulaşmış ürünleri olan Mettler Toledo, ek olarak ürün fiyatları ile ürünlerinden alınan verim ve performans karşılaştırıldığında oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Lab 7/24 ekibi olarak, sizler için laboratuvarlarda en fazlaca tercih edilen ve farklı hacimlerdeki ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek Mettler Toledo ürünlerinin ve fiyatların bulunduğu bir liste oluşturduk. Sıralama haricinde bulunan ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek ürünlerimize bakmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir