Lauda Soğutmalı Sirkülatör Nedir? Fiyatları Nelerdir? - 01

Lauda Soğutmalı Sirkülatör Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Lauda Soğutmalı Sirkülatör Nedir ?

Lauda soğutmalı sirkülator cihazları, yüksek soğutma kapasitesi gerektiren uygulamalar için tasarlanmış harici sirkülasyon özellikli cihazlardır. Akışkan sıvı ihtiyacını istenilen ısı değerinde sabitler. Zehirli olmayan çevre dostu bir teknolojidir. Banyo içerisindeki sıvı (su, alkol, antifreeze ,vb.) harici sıvı sirkülasyon pompası ile değişik aygıt ya da hücrelere gönderilir. Gittiği yerde ısı yüklenerek banyoya geri dönen sıvı yeniden soğutularak sisteme geri gönderilir. Böylece kapalı sistemde devamlı bir devir daim gerçekleştirilir.

Eskiden birçok laboratuvarda soğutucu olarak çeşme suyu kullanılmaktaydı. İlk zamanlarda bu uygulama ergonomik bir çözüm olarak görülmekteydi; fakat hemen sonra kullanıcılar bazı olumsuzlukların farkına vardı. Çeşme suyu, ihtiva ettiği kireç sebebiyle birçok cihaz ve ekipmana zarar vermekte, performanslarının düşmesine sebep olmaktaydı. Temizlenebilir olsa bile, günümüzde en kıymetli şey olan süre yitirilmesine sebep olmaktaydı. Ek olarak çeşme suyu kış günlerinde iyi bir soğutucuyken yaz günlerinde görevini yerine getiremiyordu. Devamlı boşa akıtılan suların çevremize ve ekonomimize verdiği zararlar esasen başlı başına bir problemdi. Bunun gibi sebepler neticesinde laboratuvar çalışanları, kapalı devre çalışan soğutmalı sirkülatör cihazlarına yöneldi. Bununla beraber Lauda soğutmalı sirkülatör aleti, Ar&Ge çalışmaları, kalite denetim prosesleri ve genel amaçlı kullanımlar için uygun bir tasarıma sahiptir.

Kullanım koşullarına ve yapılacak işleme göre farklılık gösterebilen Lauda soğutmalı sirkülatör cihazı, bu sebepten dolayı, farklı modellere sahiptir. Bu sebeple, oldukça öne çıkan bir cihaz türü olan Lauda soğutmalı sirkülatör, neredeyse tüm laboratuvar ortamlarında bulunan bir cihazdır.

Tüm Lauda soğutmalı sirkülatör cihazlarına ulaşmak ve hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Lauda Soğutmalı Sirkülatör Özellikleri Nelerdir ?

Lauda soğutmalı sirkülatör cihazı, modelleri arasında farklı teknik özelliklere sahiptir. Bu aşamada web sitemizde en çok tercih edilen soğutmalı sirkülatör olan “Lauda RA24 Soğutmalı Sirkülatör” cihazını ele alalım.

Teknik Özellikler Lauda RA24 Soğutmalı Sirkülatör
Çalışma Sıcaklığı  -25…+100 °C
Sıcaklık Stabilizasyonu  ±0,05 °C
Kullanılabilir Hacim 22 Litre
İç Ölçüler 350 x 290 x 160 mm
Dış Ölçüler 415 x 605 x 605 mm
20 C°de soğutma Kapasitesi  425 W
Sıcaklık Okuma ve Ayar Hassasiyeti 0,1°C
Pompa Basıncı 200 mbar
Pompa Akış Hızı 15 litre/dakika
Isıtma Gücü 1,5 kW
Elektrik Beslemesi 220 Volt
Sirkülasyon Dahili ve Harici
Bağlantı Çapı 10-12 mm
Soğutma CFC Free (R134A)
Soğutma Sıvısı Su, Su-glikol
Uyarı Akustik ve Görsel Alarm
Limitler Alt Sıcaklık – Üst Sıcaklık Ayarı

Bu teknik özelliklerin yanında sitemizde, sistem içeriğine de değinecek olursak;

  • 1 adet 220v bağlantı kablosu
  • 1 adet üst kapak
  • 1 adet sirkülasyon bağlantı hortum seti

aksesuarları da soğutmalı sirkülatör cihazı ile birlikte verilmektedir.

Lauda Soğutmalı Sirkülatör Ne İşe Yarar?

RA 8, RA 12 ve RA 24 soğutma sirkülatör cihazlarının soğutma teknolojisi, -25 ila 85 ° C arasındaki tüm ısı aralığında soğutma performansı sağlar. Cihazların arka tarafındaki tahliye bağlantısı, ısı aktarma sıvısının boşaltılmasını kolay bir iş haline getirir. Banyo örtüleri ve pompa kitleri standart donanıma dahildir. Açıkça okunabilir LED ekranlı 3 düğmeli çalışma, kolay okunabilir ekran değerleriyle kolay ve sezgisel menü navigasyonu sağlar. Akış hızı, ekler ve bağlantı parçaları kullanılarak banyo boyutuna ayarlanabilir. Soğuk hava girişinin temizlenebilmesi için ön kapak kolayca çıkarılabilir. Otomatik kompresör tam olarak lüzumlu soğutma kapasitesini üretir – 425 W’a kadar. Bu, gereksiz enerji tüketimi olmadan uygun maliyetli çalışma sağlar. Ekipman tasarrufu prensibi kompresörün ömrünü uzatmaktadır. Soğutmalı sirkülator cihazı dijital PID ısı denetim sistemine haizdir ve geniş LCD ekranı yardımıyla uzak mesafelerden bile değerleri rahatça okuyabilirsiniz. Dahili sıvı sirkülasyon sistemi özelliği tüm modellerde standart olur ve harici sıvı sirkülasyon sistemi kullanıcının talebi doğrultusunda sunulur.

Lauda Soğutmalı Sirkülatör Fiyatları Nelerdir ?

Lauda soğutmali sirkülatör cihazları, donanımsal özelliklerine göre oldukça orantılı bir fiyata sahiptir. Aynı zamanda soğutmalı sirkülatör cihazları arasında Lauda marka sirkülatörler, laboratuvar ortamlarında farkını ortaya koymaktadır. Tabii her zaman olduğu gibi, alacağınız cihazı çok iyi araştırmanız gerekmektedir. Teknik özelliklerini sağlıklı bir şekilde inceleyerek ihtiyacınız olan soğutmalı sirkülatör cihazın hangisi olduğuna karar verebilirsiniz. Bu sayede kullanımlarınız daha uzun ömürlü olacaktır. Aşağıda, sitemizde bulunan Lauda soğutmalı sirkülatör cihazlarının fiyat tablosunu oluşturduk. Tabloda verdiğimiz cihazlarımız üzerinden, cihaz sayfasına ulaşabilirsiniz. Soğutmalı sirkülatör cihazları hakkında aklınıza takılan her sorunuz için iletişim bölümünden bize kolaylıkla ulaşabileceğinizi unutmayın !

CİHAZLAR FİYATLAR
Lauda RA8 Soğutmalı Sirkülatör
Lauda RA12 Soğutmalı Sirkülatör
Lauda RA24 Soğutmalı Sirkülatör

Lab724 ekibi olarak bu yazımızda, Lauda soğutmalı sirkülatör nedir, özellikleri nelerdir, ne işe yarar, fiyatları nelerdir konularına değindik. Lauda soğutmalı sirkülatör cihazları hakkında sizlere elimizden geldiğince faydalı bilgiler sunmaya çalıştık. Umarız paylaştığımız bilgiler, yeterli olmuştur. Laboratuvar cihazları hakkında daha pek çok bilgiye ulaşmak için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir