Laboratuvarlarda-Hangi-Vakum-Pompası-Tercih-Edilmelidir-Vakum-Pompası-Markaları

Laboratuvarlarda Hangi Vakum Pompası Tercih Edilmelidir? Vakum Pompası Markaları

Vakum pompaları, laboratuvarlar başta olmak üzere pek çok alanda kullanılan ve sıklıkla gereksinim duyulan cihazlar arasında yer alır. Laboratuvar teknolojilerinde yaşanan gelişmeler, vakum pompası cihazlarının giderek daha işlevsel bir hal almasına neden olmaktadır. Kapalı bir birimden gaz moleküllerini kaldırmaya yarayan cihazlar vakum pompası olarak adlandırılır. Vakum, bir gaz basıncının çok daha altında olduğu durumu ifade eder. Diğer bir ifade ile söylemek gerekirse, molekül sayısının atmosferde bulunan molekül sayısından daha az olmasıdır. Günümüzde vakum pompalarının imal edilmesinde pek çok firmadan söz edebilmek mümkün. Ancak her markanın aynı oranda kaliteli ve işlevsel ürünler sunduğunu söylemek zor. LAB 7/24 olarak bu kategoride, sahip olduğu işlevler ve kaliteleri ile ön plana çıkan markaların vakum pompalarını sizlere sunuyoruz. Siz de bu kategoride yer alan vakum pompalarını inceleyebilir, gereksinimlerinizi karşılama potansiyeli olan ürünü kolayca sipariş edebilirsiniz.

Website Slider Bannerlab724 laboratuvarcihazları

Vakum Pompası Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vakum pompası seçimi yapmak, alınacak ürünün işlevlerinden tam olarak yararlanabilmek ve gereksinimleri karşılayabilmek adına önemli. Bu noktada göz önünde tutulması gereken bazı hususlar mevcut. Bunlar, genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Akış Hızı: Vakum pompalarının akış hızı, pompa seçiminde üzerinde durulması gereken en önemli hususlar arasında yer alır. Bu değer, birim zamanda vakum yapılabilecek madde miktarını ifade eder. Yüksek miktarda maddenin vakumlanması gereken alanlarda, yüksek akış hızına sahip cihazların tercih edilmesi gerekir.
  • Ses: Laboratuvarlarda kullanılan cihazların ses düzeylerini ölçmek için, genel ses birimi olan desibel kullanılır. Her cihaz, tasarımına bağlı olarak farklı ses aralığında çalışır. Yüksek ses istenmeyen alanlar için, daha sessiz cihazların tercih edilmesi önemlidir.
  • Marka Bilinirliği: Vakum pompası alırken bilinirliği yüksek markaların tercih edilmesi gerekir. Bilinirliği yüksek markalar, daha kaliteli cihazlar üretirler.
  • Uygun Fiyat: Alınacak cihazın fiyatının uygun olması da göz ardı edilmemesi gereken hususlardan biri. Ancak fiyatın hiçbir zaman kalitenin önüne geçirilmemesi de son derece önemli.

Vakum Pompası Markaları ve Özellikleri

Vakum pompalarında ön plana çıkan markalar şu şekilde sıralanabilir:
VacuuBrand: Yüksek hassasiyet gerektiren alanlar için pompa imal eden Vacuubrand bu noktada en önemli firmalar arasında yer alır. Ayrıca bu markanın imal ettiği cihazların kapasitesi de yüksektir.

VacuuBrand PC 3001 Vario Pro Dijital Diyafram Vakum Pompası - 01 VacuuBrand MZ 2C NT PTFE Diyafram Vakum Pompası - 01
Welch: Pompa üretiminde öncü markalardan biri olan Welch yüzde 17’ye varan oranda daha yüksek vakum yapabilmeyi mümkün kılan cihazlar imal eder. Özellikle endüstriyel alanlar için uygundur.

Welch MPC 302 Z Diyafram Vakum Pompası Welch MPC 095 Z Vakum Pompası 5MBAR - 01
Buchi: Vakum pompası hususunda öne çıkan diğer bir marka olan Buchi her şeyden önce sessiz modelleri ile bilinir. 32 desibele varan düşük ses seviyesi ile pek çok markanın altında yer alır. Ayrıca ürünleri daha hafif yapıda olduğu için, taşınarak daha farklı alanlarda da kullanılabilir.

Buchi V300 Vakum Pompası - 04 Buchi V100 Vakum Pompası - 02

 

Bu içeriğimizde sizlere en vakum pompası tercih ederken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve tercih edilen vakum pompası markalarını detaylı bilgiler ile birlikte aktarmaya özen gösterdik. Vakum pompaları ve laboratuvar cihazları hakkında detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman profesyonel ekibimiz ile iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir