Kern Analitik Terazi Nedir? Fiyatları Nelerdir? - 01

Kern Analitik Terazi Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Kern Analitik Terazi Nedir ?

Yeni nesil Kern analitik terazi, 220 gram kapasiteli, 0,001 gram hassasiyeti olan kullanımı kolay, her iklim koşulunda verimli ve doğru tartım gerçekleştirebilen, aynı zamanda küçük ölçüm birimlerinde de oldukça verimli netice alabileceğiniz bir tartım cihazıdır.

Güvenilir ve hassas tartım, kalite ve üretimin her aşamasında oldukça mühim bir role haizdir. Kern analitik terazi, taşınabilir tezgah üstü endüstriyel terazilerdir. Kullanımı basit ve pratiktir. Bununla beraber Kern analitik terazi otomatik dahili kalibrasyon özelliğine de haizdir. Kern analitik terazi cihazları, ağırlıkları ölçmek için doğru ve hassas araçlardır. Titreşimsiz sağlam bir tezgah üstünde taslaksız bir yere ihtiyaç duyarlar. Yeni nesil teraziler, doğruluğu korumak için yerleşik kalibrasyon ağırlıklarına haizdir.

Tüm Kern Analitik Terazi Modellerini Görmek ve Detaylı Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayınız.

Kern Analitik Terazi Özellikleri Nelerdir ?

Kern analitik terazi cihazları, değişen teknolojinin gelişmesiyle birlikte hatırı sayılır yeniliğe ve gelişime uğramıştır. Eski nesil analitik terazi cihazlarına bakılırsa daha iyi sonuçlar vermektedir. Cihazda bulunan her bir özellik, cihazın nasıl bir işleve sahip olduğunu anlatır. Küçük araştırmalar yaparak kendi kriterlerinize uygun bir analitik terazi seçebilirsiniz. Bununla beraber iletişim bölümünden bizlere ulaşarak, kafanıza takılan soruları kolaylıkla sorabilirsiniz.

Analitik terazi cihazları genel anlamlarıyla aynı işlemi yapmak için üretilseler de markalar ve modeller arası donanımsal özellikler farklılık göstermektedir. Bu noktada sitemizde en çok tercih edilen analitik terazi cihazlarından biri olan Kern ABJ-220-4NM Otomatik Kalibrasyonlu Analitik Terazi özelliklerinden bahsetmek yararlı olacaktır.

Kern ABJ-220-4NM Genel Özellikleri:

 • ABJ, Yüksek kaliteli, tek hücreli tartım sistemi ve EC tip onaylı [M] analitik terazi.
 • ABJ, otomatik dahili kalibrasyon sistemi 2˚C değişimlerde ve ayrıca zaman kontrollü olarak her 4 saate bir kalibrasyon.
 • Yüksek stabilite modu ve seçilebilir diğer filtre ayarları.
 • Kimlik numarası 4 sayısal pozisyon
 • Her iklim koşulunda verimli tartım gerçekleştirmektedir.
 • Otomatik veri çıkışı PC/PRINTER
 • Geniş LCD ekran 14 mm digit yüksekliği
 • Hazırlanan numunenin içine konan her bir numuneyi numaralandırır ve ağırlıklarını print edebilir.

Kern ABJ-220-4NM Teknik Özellikleri:

Model Kern ABJ-220-4NM Analitik Terazi
Ölçüm Aralığı Max 220 gr
Hassasiyet 0,1 mg
Tekrarlanabilirlik 0,2 mg
Doğrusallık ± 0,3 mg
Min. Yük Değeri 10 mg
İzin Verilen Ortam Sıcaklığı 10 °C … 30 °C
Ekran Türü Aydınlatmalı LCD
Ekran Dijit Yüksekliği 14 mm
Net Ağırlık 7 kg
Kefe Çapı  80 mm
Ebatlar 220 x 315 x 330 mm

Kern Analitik Terazi Nasıl Çalışır ?

 1. Kern analitik terazi cihazının yatay pozisyonu kontrol edilmelidir.
 2. Lüzumlu durumlarda terazinin dengesi sağlanmalıdır.
 3. Cihaz çalıştırılmadan önce bütün elektrik bağlantıları yapılmış olmalıdır.
 4. Topraklama tesisatı olduğundan emin olunmalıdır.
 5. Cihaz güç düğmesinden çalıştırılır.
 6. Cihazın cam bölümleri, tartım işleminin hava akımlarından etkilenmemesi sebebiyle kapatılır ve cihaz boş olduğu durumda darası alınır.
 7. Dijital monitorde ağırlığın 0 olduğu görülür.
 8. Üstünde tartım yapılacak numune(hafif bir tartım kabı) cihaza yerleştirilerek cam bölümler kapalı durumda kabın darası alınır.
 9. Dijital monitorde ağırlığın 0 olduğu görülür.
 10. Cam bölüm açılarak tartım kabının üstüne tartımı yapılacak kimyasal az miktarda istenilen ağırlık, dijital ekranda görülünceye kadar eklenir.
 11. Cam bölüm kapatılarak dijital ekrandaki değer sabit hale gelinceye kadar beklenilir.
 12. Miktar aşıldıysa kimyasal çok az miktarda yavaş bir şekilde tartım kabından alınır, miktar istenilenden az ise bir miktar daha yavaş bir şekilde eklenir.
 13. Bu işlem sonunda cam bölme tekrar kapatılır ve ekrandaki değer sabitleninceye kadar tekrar beklenilir
 14. Cihaz kalibreli referans ağırlıklar ile ölçümler yapılarak cihazın ölçüm doğruluğu kontrol edilir.

Cihaz laboratuvar ve oda koşullarında çalışacak tezgah üstü kullanıma uygundur. Cihaz dijital ekrana sahiptir, tartım bölümü cam kapaklar ile çevrilidir ve bu şekilde hava akımını da engelleyerek az miktarlardaki tartımların kesin bir şekilde yapılabilmesi için tasarlanmıştır. Titreşimden en az etkilenecek düz ve sabit bir zeminde bulunmalıdır.

Kern Analitik Terazi Fiyatları

Kern analitik terazi fiyatları, Kern modelleri arasında farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikler de Kern analitik terazi fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Aşağıda oluşturduğumuz tablo üzerinden Kern analitik terazi bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Fiyatlar için bizimle direkt olarak iletişime geçebilirsiniz !

Kern analitik terazi cihazı pek çok özelliğiyle öne çıkan bir cihazdır. Farklı kullanım şekillerine göre farklı modellere sahip olan Kern analitik terazi modellerinin fiyatlarını sizin için hazırladığımız, aşağıdaki tablodan edinebilirsiniz.

Cihazlar Fiyatlar
Kern ABJ-320-4NM Analitik Terazi 1020 € + KDV
Kern ADB-200-4 Analitik Terazi 600 € + KDV

Lab724 ekibi olarak bu yazımızda, “Kern analitik terazi nedir ve fiyatları nelerdir?” gibi sorulara elimizden geldiğince yanıt vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Laboratuvar cihazları hakkında daha detaylı ve daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir