Hirayama Otoklav Nedir? Fiyatları Nelerdir? - 01

Hirayama Otoklav Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Hirayama Otoklav Nedir?

Hirayama otoklav, sterilizasyon işlemi için kullanılan basınç ve ısı ile doktorların kullandığı aletlerin sterilizasyon işlemlerinde kullanılan cihazdır.

Website Slider Bannerlab724 laboratuvarcihazları

Sterilizasyon, bir maddedeki mikroorganizmaların arındırılması işlemidir. Sterilizasyon işlemi sonucunda virüsler, bakteriler, mantarlar şeklinde tüm mikroorganizmalardan arınılmış olur. Sterilizasyon işlemi için çeşitli maddeler, aletler kullanılır. Sterilizasyonda kullanılan en etkili ve en ilk tercih edilen aletlerden biri ‘otoklav’dır. Hirayama otoklav cihazının esası buharla doymuş bir ortamda, 100°C’den daha yüksek ısı ile sterilizasyondur. 121°C’de 1.5 atmosfer basınç altında 15-20 dk işlem ile hastalık meydana getiren ve getirmeyen tüm mikroorganizmalar yok olurlar. Bu mikroorganizmalar yüksek ısıya bağlı olarak gerçekleşen protein denatürasyonu yüzünden ölürler. Otoklav’ın bölümleri; Kazan-kapak-termostat-hava boşaltma musluğu-basınç ayar subabı-manometre ve termometre’dir.

Tüm Hirayama otoklav fiyatları ve hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız.

Hirayama Otoklav Özellikleri Nelerdir?

Hirayama otoklav cihazları, kare, dikdörtgen ve benzer biçimde değişik şekillerde olabilen, kazanın içine su koymayı sağlayan bir musluk, hava ve buharın çıkmasına yardım eden bir musluk, manometre ve güvenlik supabı vardır. Hirayama otoklav cihazları elektrik enerjisi ile iş yapmaktadır. Buhar kazan içinde üretilmektedir. Hirayama otoklav cihazları içine konulabilen araç-gereç büyüklüğü bakımından küçük ve büyük olarak tanımlanmaktadır.

Küçük otoklavlar; 30x30x60 santimetre ebatlarında bir kutunun sığamayacağı ve 60 litrenin altında olan otoklav cihazlarıdır. Bu sterilizatörlerde üç şekilde döngü yapılabilir. Bunlar;

  1. N tipi (Non-wrapped) Sterilizasyon Döngüsü: Yer çekimi prensibiyle çalışır. Yalnız paketsiz ve lümensiz malzemelerin sterilizasyonunda kullanılabilir. Rutin sterilizasyon programı olarak tercih edilmez.
  2. S tipi (Specified) Sterilizasyon Döngüsü: Ön vakumla çalışır. Çoğu zaman diş hekimliğinde kullanılan sterilizatörler bu tiptedir.
  3. B tipi (Big) Sterilizasyon Döngüsü: Fraksiyone ön vakumla çalışır. Paketli ya da paketsiz, lümenli ya da lümensiz her türlü tıbbi cihazın sterilizasyonunda kullanılabilir.

Büyük otoklavlar; minimum 30x30x60 santimetre büyüklüğündeki bir kutunun girebileceği kazana haiz otoklav cihazlarıdır. Çalışma prensibine göre de gravite, vakumlu, ön vakumlu ya da fraksiyone ön vakumlu buhar otoklav cihazları olarak tanımlanır.

Hirayama otoklav cihazı, sahip olduğu pek çok farklı özellikle öne çıkan bir cihazdır. Son derece efektif bir cihaz olan Hirayama otoklav, farklı kullanım şekillerine göre tasarlanmış farklı modellere sahiptir.

Hirayama otoklav cihazı hakkında paylaştığımız bu genel özelliklerinin yanı sıra, daha anlaşılır olması için sitemizde en çok tercih edilen Hirayama otoklav cihazlarından biri olan “HG-113 CE Otoklav” cihazının teknik özelliklerini ele alalım.

Teknik Özellikler
Aktüel  hacim 131,7  litre
Kullanılabilir çalışma hacmi 108  litre
İç hazne ölçüleri Ø x H mm 500 x 552
Dış boyutlar W x D x Y 686 x 870x 930 mm
Sterilizasyon sıcaklık aralığı 105 ° C- 135 ° C
Soğutma fanı Dahili, fan açma kapama tuşlu
Kapak açma sıcaklığı 60° C- 97 ° C arası ayarlanabilir
Maksimum işletme basıncı 2,6 bar
Elektrik gücü 5,8 kW
Ağırlık 137 kg
Isınma sıcaklığı 45 ° – 60 °C
Agar çözündürme modu sıcaklık aralığı 60 °- 100 ° C
Otomatik başlangıç 99 saate kadar
Sterilizasyon süresi 1 ila 300 dakika arası ayarlanabilir
Güç kaynağı AC 400 V 50/60 Hz 3 phase
Güvenlik sistemleri Elektromekanik emniyet kilidi, emniyet valfi, düşük su kesintisi, Aşırı basınç koruma şalteri, aşırı ısınma koruma şalteri, devre kesici, arıza göstergesi (görsel ve sesli)
İç hazne malzemesi SUS304 paslanmaz çelik

Bu cihaz aynı zamanda;

  • Yapılan işlem sonrası dahili soğutma fanı yardımıyla kısa sürede kapağı açmanız,
  • Tek tuş yardımıyla otomatik olarak kapak açma ve kapamanız,
  • Tüm işlem adımlarının takip edebileceğiniz dijital programlanabilen ekran,
  • Paslanmaz çelik sepetleri cihaz ile birlikte verilmesi,
  • Tekerlekleri sayesinde kolayca yer değiştirilmesi,

imkanlarına sahiptir.

Hirayama Otoklav Fiyatları Nelerdir?

Hirayama otoklav fiyatları, modellerine göre farklı fiyatlara sahiptir. Bunun sebebi ise, Hirayama otoklav model özelliklerinin birbirlerinden farklı olmasıdır. Satın alacağınız Hirayama otoklav cihazının işlevsel özelliklerini ve fiyatlarını iyi araştırmanızı tavsiye ederiz. Cihazlar hakkında daha detaylı bilgiye ya da aklınıza takılan herhangi bir sorunda bizlere kolayca ulaşabilirsiniz !

Aşağıdaki tabloda sitemizde bulunan Hirayama otoklav fiyatları tablosunu oluşturduk. Dilerseniz tablo üzerinden cihazlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Fiyat almak için ise bizimle iletişime geçmeniz yeterli !

Lab724 ekibi olarak bu yazımızda sizler için “Hirayama otoklav nedir ve fiyatları nelerdir?” gibi sorulara elimizden geldiğince yanıt vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Laboratuvar cihazları hakkında daha detaylı ve daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir