En-Çok-Tercih-Edilen-Hassas-Terazi-Markaları-ve-Özellikleri

En Çok Tercih Edilen Hassas Terazi Markaları ve Özellikleri

Teraziler, çeşitli maddelerin ağırlıklarının ölçülmesi amacıyla kullanılan işlevsel ürünlerdir. Tartım yapılması gereken alanlar için vazgeçilmez niteliğe sahip olan teraziler, farklı kullanım amaçları doğrultusunda çeşitlenir. Hassas terazi markaları ve ürünleri de çeşitlilik arasında yer alır. Normal teraziler ile büyük oranda farklılık gösteren bu cihazların en önemli özelliği, 0,0001 düzeyine kadar okunabilirliğe sahip olmasıdır. Bu sayede gramdan daha küçük maddelerin bile rahatlıkla ölçülmesine olanak tanır. Bu özelliğinden dolayı hassas teraziler, genel kullanım alanlarından daha çok; özel amaçlar doğrultusunda kullanılır.

Website Slider Bannerlab724 laboratuvarcihazları

Günümüzde hassas terazi imal eden çok sayıda marka olduğundan söz etmek mümkün. Ancak bu markaların hepsinin aynı düzeyde kaliteli ve işlevsel ürünler sunduğunu söylemek doğru değil. Özellikle kalite ve işlevsellik noktasında büyük ayrışmalar mevcut. Bu yüzden de çeşitli kullanım alanları için hassas terazi seçimi yapılırken, dikkatli olunması gerekir. İlk olarak gereksinimlerin belirlenmesi ve genellikle ölçümü yapılan maddelerin ağırlıkları göz önünde bulundurularak ölçüm yapılması önemlidir. Bunun yanı sıra bilinirliği yüksek, kalitesi ile ön plana çıkan ve daha önceki kullanıcıları tarafından da olumlu yorumlanmış ürünlere odaklanılmalıdır. Son olarak da alınacak ürünün fiyatının uygun olmasına bakılmalıdır.

Fiyatın hiçbir zaman kalite ve işlevselliğin önüne geçirilmemesi, hassas terazi seçiminin püf noktaları arasında yer alır. Son yıllarda online alışveriş olanaklarının artması ve pek çok ürünün artık dijital mecralardan kolayca temin edilebilmesi, hassas teraziler için de geçerlidir. Farklı markalara ait ürünlerin tek bir yerden incelenmesine ve online alışveriş kolaylığı ile anında satın alınabilmesine olanak tanıyan internet, kaliteli hassas terazilerin uygun fiyat ile alınabilmesi adına büyük potansiyel taşıyor. LAB 7/24 markası da bu doğrultuda ön planda yer alan firmalar arasında.

En Popüler 5 Hassas Terazi Markası

Hassas terazi seçiminde marka bilinirliği büyük öneme sahip. Bu kategoride LAB 7/24 olarak hassas terazi hususunda ön plana çıkan firmaları sizlerle buluşturuyoruz:
Shimadzu: Hassas terazi üretiminde önde gelen markalardan biri olan Shimadzu farklı alanlarda kullanılabilecek nitelikte pek çok ürüne sahip. Düşük hata payı ile dijital olarak ölçüm yapan Shimadzu teraziler, kullanım alanlarına önemli katkılar sağlıyor.

Shimadzu AP 224X Analitik Terazi Dahili Kalibrasyon 220 GR / 0.1 MG - 01Shimadzu AP224W Analitik Terazi - 05
Ohaus: Sık tercih edilen bir diğer terazi markası olan Ohaus da hemen hemen aynı teknik özelliklere sahiptir.

Ohaus PR224 Analitik Terazi - 08 Ohaus PA413C Yarı Analitik Terazi
Radwag: Hassas terazi markaları arasında ayrıcalıklı bir yer tutan Radwag son derece işlevsel teraziler imal eder. Ancak Radwag terazilerin ölçüm kapasiteleri, genel olarak daha düşüktür.

Radwag AS 310.R2 Analitik Terazi 310 GR / 0,0001 GR - 03 Radwag AS 220 R2 Analitik Terazi 220 GR / 0,0001 GR - 02
Sartorius: Sartorius marka hassas teraziler ile Radwag ürünlerinin aksine daha yüksek ağırlığa sahip maddelerin tartımında kullanılır.
Precisa: Tamamen dijital olarak kontrol edilebilen ve elde edilen verileri farklı dijital ortamlara aktarmayı başaran Precisa marka hassas teraziler de bu noktada bilinirliği yüksek ürünler arasında yer alır.

Hassas Terazi Özellikleri ve Kullanım Alanları

Hassas terazilerin sahip oldukları özellikler, onların her geçen gün daha yaygın bir kullanım alanına ulaşmasının temel nedenidir. Laboratuvarlar bu kullanım alanları arasında ayrıcalıklı bir yer tutar. Hassasiyetle ölçülmesi gereken çeşitli numunelerin tartımı için bu cihazlardan yararlanılır. Bununla birlikte kimya endüstrisinin çeşitli dalları ile ilaç sektöründe de hassas terazi modelleri sıklıkla kullanılır. Bu alanlardaki kullanım amacı da laboratuvarlardaki amaç ile benzerlik gösterir. Deneysel uygulamalı eğitim veren üniversiteler ile enstitüler de bu tür terazilerin rastlanabileceği alanlar arasında yer alır. Hassas terazilerin özelliklerinden tam olarak yararlanabilmek ve doğru ölçümler yapabilmek için, gereksinimlerin belirlenmesi ve bu doğrultuda cihaz seçimi yapılması büyük önem taşır.

Hassas-Terazi-Özellikleri-ve-Kullanım-Alanları

Bu içeriğimizde sizlere en çok tercih edilen hassas terazi markalarını ve özelliklerini detaylı bilgiler ile aktarmaya çalıştık. Siz de aradığınız tüm laboratuvar ürünlerini Lab 7/24’de bulabilir ve aklınızdaki soruları tecrübeli ekibimize dilediğiniz zaman iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir