Brand Otomatik Pipet Nedir & Fiyatları Nelerdir? - 01

Brand Otomatik Pipet Nedir & Fiyatları Nelerdir?

Brand otomatik pipet, ufak miktarlardaki sıvıları ölçebilen bir düzenektir. Laboratuvarlarda çoğunlukla kullanılan, ayarlanabilir hacimleri olan bir kaptan öteki kapa herhangi bir sıvıyı aktarmaya yardımcı olan camdan bir araçtır.

Birçok türü ayrılması ile kullanım alanlarının ve ihtiyacın ne düzeyde olduğu gözler önüne serilmektedir. Laboratuvarların olmazsa olmaz araçlarından biri olmasının öncelikli sebebi, muhakkak mikrodan makroya birçok hacimde sıvı aktarımı sağlayabilme özelliğidir. Bran otomatik pipet cihazı kullanım alanlarına ve özelliklerine göre kategorize edilmektedir. Bunlar;

 • Brand Volümetrik Pipet
 • Brand Dereceli Pipet
 • Brand Mikropipet
 • Brand Otomatik Pipet
 • Brand Elektronik Pipet( Birden fazla kanallı ve tek kanallı seçenekleri de bulunmaktadır.)
 • Brand Durağan(durgun) Hacimli Pipet
 • Brand Tek Kanallı Ayarlanabilir Pipet
 • Brand Çok Kanallı Pipet

olarak adlandırılır.

Birçok pipet markası olmasına rağmen Brand otomatik pipet sektörde en fazlaca tercih edilen pipet markalarından biridir. Laboratuvar ortamı için en ideal pipet markasıdır. Bununla birlikte fiyat-performans açısından da değerlendirildiğinde fiyatlarına nazaran daha işlevsel olduğu ortaya çıkmıştır.

Bu yazımızda ise sizler için;

 • Brand Otomatik Pipet Nedir?
 • Brand Otomatik Pipetlerin Özellikleri Nedir?
 • Brand Otomatik Pipetlerin Kullanım Alanları Nedir?
 • Brand Otomatik Pipet Fiyatları Nelerdir ?

başlıklarına değineceğiz. Elimizden geldiğince anlaşılır bir dilde oluşturduğumuz bu içeriğimizi okuduktan sonra, brand otomatik pipet cihazları hakkında aklınızda soru işareti kalmamasını temenni ediyoruz.

Tüm brand otomatik pipet cihazı türleri ve modelleri hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Brand Otomatik Pipet Nedir?

Brand otomotik pipet, ayarlanabilir ya da belirli stabil miktarlarda ölçümleme ve aktarma işlemini yapabilen cihazdır.

Yapıları itibari ile bir şırınga benzeri biçimde sıvıları çekip boşaltma işlemi yapabilmektedir. Çoğunlukla laboratuvarlarda oldukça detay gerektiren, hassas işlemler için kullanılmaktadır. Çoklu uç yapısı ile süratli ve kolaylıkla deneyler hayata geçirmeye olanak tanır. Buna ek olarak Brand otomatik pipetler;

 • Makro
 • Mikro

olarak iki gruba ayrılmaktadır.

Brand Otomatik Pipetlerin Özellikleri Nedir?

Brand Pipet; değişik hacim boyutlarına, sisteme, hıza ve birçok detaylı teknik özelliklere sahiptirler. Fakat daha genel ve hizmet anlamında amaçlanan özelliklerini belirtmemiz gerekirse;

 • Deneylerinizde ihtiyacınız olan milimetrik ve hatta nanometrik ölçümlemeleri yapmayı sağlayabilmektedir.
 • Ölçümlemelerinizin tamamının net ve kati bir halde sonuçlandırılmasında başarılıdır.
 • Ayarlanabilen pipetlerde, pipet hacimleri renkler ile ifade edilmekte böylece kullanım kolaylığı sağlamaktadır.
 • Öne çıkan detaylardan biri seri kullanım klipsinin aygıt üstünde yer alması
 • İşlemlerin hayata geçirilmesi anında ellerinize tam bir kavrama imkanı sunarak ergonomik bir tasarımla dizayn edilmiştir.
 • Ulaşmak istenilen hacim boyutlarına kolaylıkla ulaşmanızı sağlar.
 • Kalibrasyonu ayarlamanıza olanak elde eden göstergeyle tasarlanmıştır.
 • Birden fazla kanala sahip olan Brand otomatik pipetlerde kanal azaltmaya olanak sağlanmaktadır.
 • Dört basamaklı hacim göstergesi özelliği mevcuttur.
 • Yüksek kesinlikte veriler sağlar
 • Sorunsuz otoklavlanabilme özelliğine sahiptir.

Brand Otomatik Pipetlerin Kullanım Alanları Nedir?

Kimya

Otomatik pipetler kimya laboratuvarlarında kesinlikle bulunan malzemelerden biridir.  Söz konusu kimya deneyleri olduğunda Brand otomatik pipet kullanımı vazgeçilmez olarak adlandırılabilecek konumdadır. Kullanılmak istenen maddenin az bir oranda olduğu takdirde azca ya da fazlaca kullanılması hayati sıkıntılara sebebiyet vermektedir.

Doku kültürü laboratuvarları

Pek çok alan ve sektörlerde yapılabilecek işlemlerin hızlı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan laboratuvarlardan biri de doku kültürünün alındığı laboratuvarlardır. Detaylı deneylerin gerçekleştiği bir ortama göre farklılaşmaktadır. Alınan parçaların boyutları büyük bir role sahiptir.

Su arıtma

Sudan örnek alınması ile başlamış olan süreçlerde etken olarak kullanılan çoğu zaman görece yüksek hacimli pipetlerin kullanıldığı alandır.  Alınan örnekler doğrultusunda bir grup arıtma işlemlerinin gerçekleştirilmesi için ön hazırlık araçlarından biridir.

Eğitim

Okullarda ilgili derslerde meydana getirilen işlem ve deneylerde kullanılmakta olan bir cihazdır. Öğrencilerin birbirinden farklı özelliklerde olan karışımları doğru bir şekilde uygulamasını sağlarken bununla beraber öğretici bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Biyoloji

Tıptaki kullanım alanlarına benzer şekilde biyolojide de oldukça detaylı işlemler ve deneyler gerçekleştirilmektedir. Doğal olarak tüm laboratuvarlarda olduğu gibi biyoloji laboratuvarlarında da olmazsa olmaz konumdadır.

Tıp

Tıp alanında kullanılan Brand otomatik pipet türü mikro pipetlerdir. Adından da anlaşılacağı gibi oldukça ufak boyutlarda çalışılmak için kullanılan bir cihazdır. Bilhassa tıp alanında uygulanan işlemlerin daha detaylı olması, mikro pipetlerin temel kullanım nedenidir. Bu sebeple mikro pipetler haricinde başka bir pipet cihazı kullanmamız mümkün olmamaktadır. Tıpta mikro pipetler; tüp bebek yönetiminde, hücre duvarından madde alma ve ekleme operasyonlarında kullanılmaktadır.

Brand Otomatik Pipet Fiyatları

Brand otomatik pipet ürünleri birçok laboratuvarın en kullanışlı ve beğenilen ürünü olmuştur. Buna ek olarak fiyat-performans değerlendirmesi açısından da başarı göstermiş ürünlere sahip olan Brand markası diğer markalara kıyasla, daha uygun fiyatlara da başarılı verim ve performans gösteren ürünler ortaya koymuşlardır. Sizler için laboratuvarlarda en fazlaca tercih edilen ve değişik boyutlardaki işlemlerde kullanılabilecek ürünleri ve fiyatlarının yer aldığı bir fiyat listesi hazırladık. Gelin, birlikte bir göz atalım!


Lab724
ekibi olarak, bu yazımızda “Brand otomatik pipet cihazı nedir ve fiyatları nelerdir” sorularını, sizler için elimizden geldiğince cevapladık. Umarız faydalı olmuştur. Laboratuvar cihazları hakkında daha fazla bilgi almak için, takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir