Binder Vakumlu Etüv Nedir – Çalışma Prensibi Nedir ? - 01

Binder Vakumlu Etüv Nedir – Çalışma Prensibi Nedir ?

Binder Vakumlu Etüv Nedir ?

Binder vakumlu etüv cihazları, çoğunlukla ufak parçaların kurutulması ya da yanıcı çözücülerin çıkarılması benzer biçimde hassas kurutma işlemleri için kullanılan fırınlardır.

Binder vakumlu kurutma bölmeleri, kurutulan numuneye hasar vermeden etkili ve yumuşak bir kurutma sağlar. Bu, vakumla kurutmayı zarar gören ya da yüksek ısılara maruz kalırsa değiştirilen numuneler için uygun hale getirir. Vakumlu kurutma ek olarak ölçeklendirme ve oksidasyon kalıntılarının oluşma riskini de minimum seviyeye indirir. VD ve VDL olarak bilinen iki vakumlu kurutma odası sunuyoruz: VD yanıcı olmayan solventler içeren numuneler içindir. VDL yanıcı çözücüler içeren maddelerin kurutulması içindir. Her iki hattaki çözücü miktarları açısından herhangi bir sınırlama yoktur.

Tüm Binder vakumlu etüv modellerini incelemek ve hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Binder Vakumlu Etüv Çalışma Prensibi

Birçok numune fazlaca hassastır ve kurutma işleminden dolayı zarar görme eğilimindedir. Vakumlu kurutma bölmesindeki kurutma işlemi bu riski en aza indirir. Bu yöntemin amacı, işlemdeki özelliklerini değiştirmeden su ya da çözücü içeren yüksek kaliteli bir ürünü nazikçe kurutmaktır. Bir vakum altında kuruturken, kurutma odasındaki tazyik düşürülür, böylece su ya da çözücüler düşük sıcaklıklarda bile buharlaşır. Bu işlem bununla beraber kılcal taşınmayı da teşvik eder. Hedeflenen ısı ve tazyik kontrolü temini kurutma işlemini optimize eder. Yöntem ilk olarak besin ve bazı kimyasallar benzer biçimde ısıya duyarlı ürünlerle kullanılır.

Birçok vakumlu kurutma ünitesi, iç elektrik kontakları vasıtasıyla direkt raf raflarına ısı uygular. Kontamine olduklarında ve zaman içinde paslanıp kullanılamaz hale geldiklerinde bunların temizlenmesi çoğu zaman zor olsa gerek. Binder vakumlu kurutma odaları, ısı ileten bir genleşme rafı desteğine dayanan patentli teknoloji kullanır. Isı, mümkün olan en iyi ısı transferini güvence etmek için dış duvardan yakın konumdaki genleşme raflarına eşit olarak aktarılır.

Binder Vakumlu Etüv Özellikleri Nelerdir ?

Binder vakumlu etüv cihazları bir çok modelde farklı işlevsel özelliklere sahiptir. Burada önemli noktalardan biri, aslında Binder etüv cihazının teknik özellikleridir. Çünkü Binder etüv cihazının teknik özellikleriyle kafanızda oluşturduğunuz cihaz özelliklerini bağdaştırarak daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Gelin, web sitemizde en çok tercih edilen Binder vakumlu etüv cihazlarından biri olan Binder VD115 Vakumlu Etüv cihazının teknik özelliklerinden bahsedelim.

Binder Vakumlu Etüv Fiyatları Nelerdir ?Binder vakumlu etüv fiyatları modelinin işlevsel özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla Binder vakumlu etüv fiyatları da bu durumdan etkilenebilmektedir. Aşağıda web sitemizde bulunan cihazlarla Binder vakum etüvleri fiyatları hakkında tablo oluşturduk. Dilerseniz tablo üzerinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.Binder vakumlu etüv cihazı pek çok farklı işlemde ve birçok farklı sektörde kullanılabilmektedir. Bu sebeple farklı modellerde üretilen Binder vakumlu etüv cihazı, laboratvar cihazları arasında en çok kullanılan cihazlar arasında kendisine yer bulmaktadır. Aşağıdaki tablo yardımıyla Binder vakumlu etüv cihazları fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.Lab724 ekibi olarak, bu yazımızda Binder vakumlu etüv nedir, çalışma prensibi, özellikleri nelerdir, fiyatları nelerdir gibi konuları açıklamaya çalıştık. Umarız sizler için yararlı bir makale ortaya çıkarabilmişizdir. Laboratuvar cihazları hakkında daha detaylı ve daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

Teknik Özellikler
Çalışma Sıcaklığı : Ortam +5…+200 °C
Kullanılabilir Hacim : 115 Litre
İç Ölçüler : 506x506x460 mm
Dış Ölçüler : 740x900x670 mm
Ekran : Led
Veri Kaydı : RS 422
Raf Kapasitei : 6 Tane
Standart Verilen Raf Sayısı : 2 Tane
Raf Yükleme Kapasitesi : 20 kilogram
Maksimum Yükleme Kapasitesi : 65 kilogram
Isıtma Gücü : 1.7 kW
Elektrik Beslemesi : 220 Volt
Kapı Sayısı : 1 Tane
Ortam…+200°C ye ulaşma Süresi : 100 Dakika
İzin verilen vakum çalışma sınırı : 1 x 10-2 mbar
CİHAZLAR FİYATLAR
Binder VD23 Vakumlu Etüv 6230 € + KDV
Binder VD 56 Vakumlu Etüv 55 Litre 1255 € + KDV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir