Shimadzu Analitik Terazi Nedir Ve Fiyatları Nelerdir? - 01

Shimadzu Analitik Terazi Nedir Ve Fiyatları Nelerdir?

Laboratuvar uygulamalarının en kayda değer konularından biri de hassas ve doğru netice elde eden analitik terazi kullanmaktır. Bir analitik terazi satışa çıkmadan önce birçok testten onay almıştır. Birçok alanda çoğunlukla kullanılan yüksek hassasiyetli bu teraziler, bununla beraber her iklim koşulunda da sağlıklı tartım yapabilmektedirler.

Kullanışı oldukça kolay olan Shimadzu analitik terazi cihazı, tartım uygulaması gerektiren sektörler için bir o denli önemlidir. Dolayısıyla Shimadzu analitik terazi konusuna sizler için daha kapsamlı bir halde değinmek istedik. Keyifli okumalar!

Shimadzu Analitik Terazi Nedir?

Okunabilirliği 0.1 gr ile 0.00001 gr arası olan Shimadzu analitik terazi cihazı, numunenin kütlesini en verimli şekilde ölçmek için kullanılan ve yüksek duyarlılık gerektiren tartım uygulamaları için kullanılan bir laboratuvar cihazıdır.

Shimadzu analitik terazi ile meydana getirilen tartım uygulamaları yüksek hassasiyet gerektiren uygulamalardır. Bundan dolayı ortamda oluşan en minik bir titreşim ya da hava akımı bile ufak bir numunenin yanlış netice vermesine sebebiyet verebilir. Dikkatle yapıldığı takdirde en verimli sonucu almak kesinlikle mümkündür. Tabii teknoloji her alanda geliştiği için analitik terazi de aynı oranda gelişmiştir ve eski teknolojik cihazlara bakılırsa birçok yeni özellik eklenmiştir. Bunlardan en önemlisi de her iklim koşulunda verimli ve sağlıklı netice alabiliyor olmanızdır.

Yüksek hassasiyet gerektiren uygulamalardaki başarısı ile öne çıkan Shimadzu analitik terazi, bundan dolayı en çok öne çıkan laboratuvar cihazları arasında yer almaktadır. Farklı kullanım alanları ve şekilleri için tasarlanmış farklı modelleri olan Shimadzu analitik terazi cihazı, neredeyse tüm laboratuvar ortamlarında kendine yer bulan bir cihazdır.

Tüm Shimadzu analitik terazi cihazı modellerini incelemek ve fiyat bilgisi almak için lütfen buraya tıklayın.

Shimadzu Analitik Terazi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Shimadzu analitik terazi çoğu zaman;

 • Kimya
 • Sanayi
 • Eğitim
 • Kozmetik
 • Eczacılık
 • İlaç
 • AR-GE

gibi pek çok alanda kullanılır. Yüksek hassasiyet gerektiren tartım uygulamaları için kullanılmaktadır. Shimadzu analitik teraziler, çok basamaklı sayılara kadar okunabilirlik derecesine sahip olduğundan hassas terazilere nazaran daha fazlaca tercih edilmektedir. Bu sebeple bir hassas teraziden alabileceğiniz değerin daha detaylı ölçümünü bir Shimadzu analitik terazi yardımıyla alabilirsiniz. Özellikle ilaç ve kozmetik sektörü gibi alanlarda Shimadzu analitik terazi tercih edilmektedir.

Shimadzu Analitik Terazi Hangi Özelliklere Sahiptir?

Analitik terazi cihazları, değişen teknolojinin gelişmesiyle birlikte hatırı sayılır yeniliğe ve gelişime uğramıştır. Eski nesil analitik terazi cihazlarına nazaran daha iyi sonuçlar vermektedir. Cihazda bulunan her bir özellik, cihazın nasıl bir işlevde bulunduğunu basit bir şekilde anlatır. Küçük araştırmalar yaparak kendi kriterlerinize uygun bir Shimadzu analitik terazi seçebilirsiniz.

Analitik teraziler genel olarak aynı işlemi yapmak için kullanılsa da her biri değişik detaylarda özelliklere sahiptirler. Gelin tüm yeni nesil analitik terazi cihazında bulunan özelliklere bir göz atalım;

 • Her iklim koşulunda verimli tartım gerçekleştirmektedir.
 • 0,01gr – 0,00001 gr aralığında hassasiyete sahiptir.
 • Aygıt kapasitesi her analitik terazi için farklıdır.
 • Dijital ekrana sahiptir.
 • Dahili,harici ve otomatik kalibrasyon seçenekleriyle tasarlanmıştır.

Yukarıda görmüş olduğunuz maddeler tüm yeni nesil analitik terazi cihazlarında bulunan özelliklerdir.Bunun yanı sıra, gelin, birlikte  Shimadzu analitik terazi seçerken dikkat etmeniz gereken özelliklere göz atalım;

 • Kapasite
 • Duyarlılık
 • Tekrarlanabilirlik
 • Çalışma ısısı Aralığı
 • Doğrusallık
 • Dara Aralığı
 • Stabilizasyon Zamanı
 • Tartım Seçenekleri
 • Tartım Birimleri

Shimadzu Analitik Terazi Fiyatları Nelerdir?

Aşağıdaki tabloyu inceleyerek, Shimadzu analitik terazi fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Shimadzu Analitik Terazi Fiyat Listesi Fiyatlar
SHIMADZU UW-1020H Yarı Analitik Terazi ‘Dahili Kalibrasyon’ 1020 Gr / 1 Mg Sorunuz
SHIMADZU TW-423L Yarı Analitik Terazi ‘Dahili Kalibrasyon’ 420 Gr / 1 Mg Sorunuz
SHIMADZU TX- 423L Yarı Analitik Terazi ‘Harici Kalibrasyon’ 420 Gr / 1 Mg Sorunuz
SHIMADZU BL- 320H Yarı Analitik Terazi ‘Harici Kalibrasyon’ 320 Gr / 1 Mg Sorunuz
Shimadzu AUX320 Analitik Terazi Sorunuz
Shimadzu AP225WD Yarı-Mikro Terazi Sorunuz

Shimadzu analitik terazi fiyatları modeline ve sistemine göre farklılık göstermektedir. Satın alacağınız ürünün sizin yapacağınız tartım uygulaması standartlarını karşılayıp karşılamadığını iyi araştırmalısınız. Bu aşamada isterseniz, Lab724 yazışma bölümünden müşteri servisimize ulaşarak, cihazlarımız hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Lab724 ekibi olarak, bu içeriğimizde sizler için “Shimadzu analitik terazi nedir ve fiyatları nelerdir?” sorularına elimizden geldiğince yanıt vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Laboratuvar cihazları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için, takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir