Fritsch Elek Sarsma Özellikleri ve Fiyatları Nelerdir ? - 01

Fritsch Elek Sarsma Özellikleri ve Fiyatları Nelerdir ?

Fritsch Elek Sarsma Nedir ?

Fritsch elek sarsma ve sallama cihazları ile kalite güvence ve araştırma laboratvuarlarının hassas ve güvenilir test elek analizi için kullanılan bir laboratuvar cihazıdır.

Mikroprosesör kontrollü dijital ya da temel analog elek sarsma cihazları, yüksek kapasiteli Fritsch elek sarsma cihazları, ıslak eleme aparatı ve air-jet eleme sistemi bu amaca hizmet eden ürünlerdir. Ek olarak DIN ve ASTM standartlarına uygun değişik çap ve yükseklikteki üstün kaliteli elekleri ile birbirinden değişik gereksinimleri olan birçok kullanıcıya uygun fiyat alternatifleri ile hitap etmektedir. Farklı laboratuvar uygulamaları için alternatif model seçimi mümkündür.

Fritsch Elek Sarsma Ne İşe Yarar ?

Elek çalkalayıcıları parçacıkların ayrılması ve boyutlarının belirlenmesi için kullanılır. Tipik bir elek çalkalayıcı, partikülleri, kafes filtreli bir takım hazneden geçirerek ve tam ayırma elde etmek için numuneyi çalkalayarak ayırır. Ekipmana bağlı olarak, hem katı hem de sıvı numuneleri elemek için seçenekler vardır. Ekipman, eleme tipine, işlenebilecek maksimum ve minimum parçacık boyutuna ve otomasyon seviyesine nazaran değişebilir. Ekipman seçimi laboratuvar tipine ve işlenen örneklere bağlı olacaktır.

Fritsch elek sarsma cihazı, test ve analiz elekleri ISO 3310 standardında yüksek alaşımlı paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Tüm laboratuvar elek ve partikül boyut analizi çalışmalarınızda güvenle kullanabileceğiniz elekler 100 mm / 200 mm / 150 mm / 203 mm / 305 mm ve 400 mm çapında seçilebilir. 25 ve 50 mm yüksekliğinde değişik alternatiflerde sipariş edebilirsiniz. Fritsch elek çeşitleri 20 mikron’ dan başlayıp 900 mikron’ a kadar ve 1 mm’ den 125 mm göz açıklığına kadar ASTM E 11-87 standartlarında ( DIN 3310-1 ) üretilmektedir.

Fritsch Elek Sarsma Özellikleri Nelerdir ?

  • Test elek sarsma cihazları, bir deneyde maksimum 10 test eleği kullanılarak numune boyutu küçültme yapabilir. Manuel elle elemede kullanılan test eleklerinin sayısı, hem numunelerin hem de test elekinin kendisinin ağırlığı sebebiyle çok daha sınırı olan olacaktır.
  • Bir Fritsch elek sarsma cihazı ile eleme analizi, doğruluk avantajına haizdir. Eleme titreşim frekansı ve genliği tutarlıdır, bu da tekrarlanabilir testler gerektiğinde test sonuçlarının doğruluğunu sağlar
  • Fritsch elek sarsma cihazı kullanmak, manuel el süzgecine kıyasla daha verimli bir yöntemdir. Zamanlayıcı ayarlandıktan sonra deneme, kullananların olmasına gerek kalmadan otomatikman çalışır. Daha da önemlisi, daha çok test eleğinin aynı anda sallandığı düşünüldüğünde eleme süresi önemli seviyede azalır.
  • Çalkalayıcılar, bilhassa eleme analizi sıvı ya da cam boncuklarla ilgili desteğe gereksinim duyduğunda, manuel el eleğinden daha çok esneklik sağlar. Bazı elek sarsma modellerinde, kullanıcı eleme gücünü ve hızını numunelerin boyutuna, ağırlığına ve yoğunluğuna göre ayarlayabilir.

Laboratuvar ortamlarında iyi sonuçlar çıkartan Fritsch elek sarsma cihazının bir de teknik özelliklerine bakalım. Bu aşamada sitemizde tercih edilen Fritsch elek sarsma cihazlarından biri olan Fritsch A3 Pro Elek Sarsma cihazını ele alalım.

Teknik Özellikler : Fritsch A3 Pro
Eleme Yöntemi : İki boyutlu (sağa-sola, yukarı-aşağı)
Ölçüm Aralığı : 20 mikron – 63 mm
Numune Miktarı : <63 mm 2kg’a kadar, <100mikron 100 grama kadar
Eleme Program Süresi : 3-20 Dakika
Ekran : LED
Program Sayısı : 10 Tane
Mikro Eleme Modu : Mevcut- Gerekli Aksesuarlar ile
Mikro Eleme Miktarı : 0.05 – 0.5 g
Eleme Program Süresi : 30 – 60 Dakika
Ölçüm Aralığı : 5 – 100 mikron
Islak Eleme Modu Mevcut- Gerekli Aksesuarlar ile
Islak Eleme Miktarı : 20-100 gram
Ölçüm Aralığı : 20 mikron – 10 mm
Eleme Program Süresi : 3-10 Dakika
Kullanılabilir Elek Çapları : 100mm,200mm, 8inç
Elek Kapasitesi : 50mm elekler için 10 tane, 25mm elekler için 16 tane
Toplam Elek Yükleme Ağırlığı : 3 kilogram
Çalışma Genliği : 0,5 – 3 mm
Değerlendirme Yazılım : AUTOSIEVE Elek Analizi
Titreşimli Mikro Değirmen Opsiyonu : Gerekli Aksesuarlar ile Mümkün
Elektrik Beslemesi : 220 Volt
Çalışma Gürültüsü : 63 dBa
Üretim Yeri : Almanya

Fritsch A3 Pro Elek Sarsma cihazını satın aldığınızda  1 tane Fritsch A3 Pro ana ünite, 1 tane üst kapak, 1 tane alt toplama kabı, Güç Kablosu ve kullanım kitapçığı ile beraber satın almış olursunuz. Fritsch elek sarsma cihazını kullanmaya başlamadan önce kullanım kitapçığını okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Fritsch Elek Sarsma Fiyatları Nelerdir ?

Fritsch elek sarsma fiyatları işlevsel özelliklerine göre değişkenliğe uğramaktadır. Dolayısıyla hangi model cihazın sizin için daha iyi sonuç vereceğini iyi araştırın. Aynı zamanda tedarikçi firmayla, Fritsch elek sarsma fiyatları ve özellikleri hakkında daha çok bilgi almak için konuşmanızı tavsiye ederiz. Böylece cihaz hakkında sormak istediğiniz soruları sorarak aklınızdaki soru işaretlerini cevaplandırmış olursunuz.

Aşağıda sizin için sitemizde bulunan ve en çok tercih edilen 2 Fritsch elek sarsma fiyatları tablosunu oluşturduk. Tablo üzerinde bağlantı yoluyla cihazların detaylı bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Pek karışık bir yapıya sahip olmadıkları Fritsch elek sarsma cihazlarının kullanımı kolaydır. Fakat yine de satın alacağınız cihazı iyice araştırmalı ve nasıl kullanıldığından emin olmalısınız. Fiyat ve performans olarak oldukça uyumlu olan Fritsch elek sarsma cihazları, bu uyumluluğu sebebiyle de oldukça tercih edilen bir ürünlerdir.

Fritsch Elek Sarsma
Fritsch A3 Pro Elek Sarsma Cihazı
Fritsch A3 Spartan Elek Sarsma Cihazı

Bu yazımızda sizler için Fritsch elek sarsma nedir, özellikleri ve fiyatları nelerdir sorularını cevaplandırdık. Umarız faydalı ve yeterli bir içerik olmuştur. Laboratuvar cihazları hakkında daha pek çok bilgiye ulaşmak için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir